Літо – чудовий час для навчання плаванню. У спекотні дні ми особливо раді проводити час на свіжому повітрі та у воді. Однак ми повинні ретельно вибирати місця для купання – багато водойм забруднені небезпечними мікробами. Це може бути однаково небезпечним у громадських басейнах. Незважаючи на використання сильних дезінфікуючих засобів, дуже легко заразитися хворобливим захворюванням. Дізнайтеся, як піклуватися про своє здоров’я під час плавання та які симптоми повинні турбувати вас після плавання у басейні, озері чи морі.
Цистит сечового міхура
Кишкова паличка є найпоширенішою причиною запалення сечового міхура. Ви можете зловити їх як у басейні, так і у забрудненому озері чи морі. Навіть невеликого зниження імунітету та ванни з прохолодною водою достатньо, щоб мікроби атакували наші сечовивідні шляхи. Характерні симптоми включають біль і печіння під час сечовипускання, а також постійні позиви на сечовий міхур. Стан потребує лікування антибіотиками. Ми знизимо ризик виникнення циститу, використовуючи інтимні гігієнічні рідини і мочучися якнайшвидше після купання (це дозволить вивести будь-які мікроби з сечовивідних шляхів) і зберегти здоров’я жінки. Також важливо переодягнутися в суху білизну після виходу з води.
Інтимні інфекції
При плаванні в басейні легко заразитися піхвовими трихомонад. Цей небезпечний найпростіший викликає виділення з піхви, біль та печіння у сечівнику (особливо під час сечовипускання), біль у нижній частині живота та дискомфорт під час статевого акту. Без лікування це призводить до хронічного вагініту та проблем із вагітністю. У басейнах ви також можете заразитися хламідіозом – небезпечною бактерією, яка любить вологу та високі температури. Тим часом, хлор у воді дратує слизову оболонку та знищує корисні молочнокислі бактерії, що сприяє розвитку інфекцій. Хламідіоз викликає безсимптомне захворювання, доки не розвивається серйозне ускладнення, таке як запалення яєчників у жінок або епідидиміт у чоловіків.
Харчове отруєння
Випадкове споживання навіть невеликої кількості води у басейні чи морі є частою причиною харчового отруєння. Вони відповідальні за кишкову паличку, але й за ротавіруси. Після купання можуть з’явитися нудота, блювання, діарея, лихоманка та загальне нездужання. Якщо симптоми не проходять після кількох днів легкозасвоюваної дієти, слід звернутися до лікаря. Приймаючи ванну в громадських місцях, ви можете заразитися паразитарним захворюванням. Зараження гостриків є найпоширенішим. Характерним симптомом захворювання є анальний свербіж.
Вчені також попереджають про небезпечні бактерії, які починають розмножуватися у Балтійському морі. Підвищення температури в прохолодних водах сприяє розвитку ком. Вони відповідальні за важке харчове отруєння та запалення кишечника та сполучної тканини (це проявляється болем, печінням та інтенсивним почервонінням шкіри). Люди з ослабленим імунітетом можуть навіть викликати сепсис і призвести до смерті. Зараження комами зазвичай відбувається під час купання, якщо на шкірі є порізи.
Грибок
У басейні (і особливо на сусідніх поверхах, у вбиральні або в душі) ви можете легко заразитися мікозом стопи. Ці неспокійні мікроби люблять теплі та вологі місця. Ризик зараження також збільшується за рахунок зниження імунітету чи пошкодження епідермісу. Характерними симптомами стригучого лишаю є почервоніння, свербіж і розтріскування шкіри – спочатку між четвертим та п’ятим пальцями, а потім третій та четвертий. Тому після купання у басейні з профілактичною метою варто використовувати протигрибкову без рецептурної мазі.
Легіонельозна пневмонія
Існує також ризик зараження легіонелою під час плавання в басейні. Ця небезпечна бактерія росте особливо швидко у воді за температури 25-45 градусів за Цельсієм. Найчастіше зустрічається в резервуарах з гарячою водою або сантехнічних установках. На жаль, це також з’являється у громадських пулах. Легіонелла найчастіше викликає важке харчове отруєння, але у людей похилого віку або з ослабленим імунітетом це викликає важку пневмонію. Характерною рисою є сухий кашель, температура вище 40 градусів, задишка та порушення свідомості. Смертність від легеневого легіонельозу досягає 20 відсотків.
0 комментариев