Плоди каштана – один із символів осені, найчастіше їх використовують у мистецтві та створенні простих фігурок. Однак варто знати, що в каштанах міститься багато цінних лікарських речовин. Завдяки цьому їх використовували у виробництві ліків та косметики. У вересні їх можна легко приготувати настойку, яку застосовують як всередину, так і зовнішньо. Благотворно впливає на серцево-судинну систему та покращує процеси травлення. Також він незамінний у боротьбі з синцями, варикозним розширенням вен, болями у суглобах та целюлітом, швидко покращує стан шкіри. Дізнайтесь, як приготувати настоянку з каштанів та як її використовувати, ми пропонуємо тільки дієві поради.

Властивості та застосування каштанів

У каштанах (а також у настоянці каштанів) ми можемо знайти багато речовин, цінних для здоров’я та краси. Насамперед дубильні речовини, флавоноїди, сапоніни, каротиноїди, кумарин, рутин та кверцетин. Вони мають сильні протизапальні та антикоагулянтні властивості, виводять з організму вільні радикали, що викликають більш швидке старіння шкіри. Настоянку з каштану можна вживати у невеликих кількостях або застосовувати зовнішньо.

Настоянка із каштану: властивості та застосування

Як настойка із каштану впливає на здоров’я?

Настоянка каштану відмінно впливає на систему кровообігу – запобігає тромбозу вен, зміцнює судини і покращує кровообіг. Допомагає боротися з варикозним розширенням вен та гемороєм, запобігає поколюванню шкіри та м’язовим спазмам. Настоянка також має протизапальні та антибактеріальні властивості, ефективна при гастриті, покращує процеси травлення та підтримує функцію кишечника. Найкраще вживати перед їжею (5-8 крапель) до трьох разів на день.

Як настоянка каштану впливає на красу?

Настойку із каштану слід застосовувати і зовнішньо. Позитивно впливає на стан шкіри – живить її, звужує пори, покращує кровообіг та еластичність. Особливо рекомендується для догляду за шкірою. Також допоможе боротися з целюлітом (усуває набряк та сприяє виведенню токсинів з підшкірних тканин), синцям та варикозному розширенню вен (закупорює та зміцнює кровоносні судини, покращує кровообіг). Це прискорить загоєння ран, синців та обморожень.

Настоянка каштану також ефективна при болях у суглобах і м’язах, заспокоює недуги, пов’язані з розтягуванням сухожиль, має протизапальні властивості та зменшує набряк. Настоянку можна використовувати для масажу, втирати у хворі місця та додавати у ванну. Якщо ви хочете використовувати його як косметичний засіб для шкіри або боротьби з целюлітом, змішайте його з невеликою кількістю оливкової олії, щоб полегшити нанесення на шкіру.

Настоянка із каштану: властивості та застосування

Як приготувати каштанів?

Настоянка із каштану приготувати нескладно. Вам знадобиться 20 каштанів (бажано свіжих, очищених від шкаралупи), 2 склянки горілки та жменю сушених квіток каштану (їх можна знайти в аптеках та у травників). Каштани промити, ошпарити окропом і нарізати невеликими шматочками, а засушені квіти потовкти у ступці. Помістіть обидва інгредієнти у банку і залийте спиртом. Рідина слід щільно закрити і поставити в прохолодне темне місце. Банку слід струшувати кожні кілька днів. Через 2 тижні настойку достатньо процідити та розлити по пляшках (бажано темним).

Рубрики: Интересно

0 комментариев

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *